Dřevěný štípaný šindel

Štípaný šindel je kvalitní materiál, který se využíval jako střešní krytina již ve Středověku. Šindel vyrábíme ze smrkového dřeva v první jakosti. Povrch se snažíme co nejméně opracovávat, abychom zachovali a neporušili strukturu vláken po štípání. Dle přání zákazníka provádíme také impregnaci štípaného šindele, která se provádí v tlakové komoře pomocí přípravku VOLMANIT CX 10,  který  je účinný proti houbám, plísním a parazitům.

Zákazníkům nabízíme dva tvary štípaného šindele, a to pro rovné plochy střech anebo kónický tvar pro úžlabí a nároží. Nejvhodnější sklon střechy pro umístění štípaného šindele je alespoň 35°. Rozměry jednotlivých šindelových desek jsou na délku 50 – 52cm, na šířku 6cm – 14cm a jejich tloušťka je 2,2 – 2,5cm.

Montáž štípaného šindele

Montáž štípaného šindele provádí naši odborně proškolení pracovníci s mnohaletými zkušenostmi. Šindel se přibíjí pozinkovanými hřebíky na dřevěné latě.

Následné krytí se může pokládat dvěma způsoby a to jednoduchým nebo dvojitým krytím. Jednoduché krytí  znamená, že latě jsou od sebe vzdáleny 40cm a u dvojitého krytí jsou vzdáleny 23cm, čímž dochází k zakrytí i spodní řady hřebíků. U dvojitého krytí je spotřeba šindele na 1m2 cca 50 – 60kusů.

Po položení šindelové střechy doporučujeme pro co největší životnost provést ještě barevný, nebo transparentní impregnační nátěr a opakovat jej každých pět let.

Výhody dřevěného štípaného šindele

  • ekologická výroba a přírodní vzhled
  • vhodný na jakýkoli tvar střechy
  • nízká hmotnost
  • kvalitní ochrana stavby
  • každá střecha pokrytá šindelem je originál

Fotogalerie

Další fotografie